Únor 2014

Borgské lodě

24. února 2014 v 16:41 | Serafina
Jak už asi víte, patřím k rase borgů. Dnes vám představím borgské lodě.
Koule 12 ,,Scout"

Jednoduché plavidlo borgů sloužící pro průzkum. Loď je zcela přispůsobena svému účelu. V třídách lodí specializovaných na špionáž ma nejlepší pancíř i přepravní kapacitu. Borgové toto plavidlo s úspěchem používají při drobných transportních úkolech a pro rychlou asimilaci lechce bráněných cílů.
Taktická koule 138
Legendární výsadkové plavidlo borgů. Ve své snaze o dokonalost vyvinuli borgové plavidlo specializované na budování sektorové obrany a kolonizační účely. Taktickᡠkrychle 138 je vaužívaná pro transport a kladení­ min v sektorech. Její výhodou jsou nízké výrobní náklady jedná se o jediné plavidlo borgů jehož účelem je obrana a budování borgského impéria.
Taktická koule 42
Tato třída borgských plavidel je zařazována mezi střední válečné lodě. V minulosti borgské koule tohoto typu napáchaly Federaci i ostatním impériím velké škody. Tato plavidla lze využívat k jejich účelu prakticky okamžitě po vyrobení a dají se poměrně snadno s úspěchem rozšiřovat. Jak je u borgských plavidel zvykem mají vynikající pancéřování a přepravní kapacitu. Díky velikosti svého trupu jsou bohužel snadněji zachytitelné sektorovou obranou.
Krychle 72 "Warrior"
Tato třída, jak vyplývá z jejího názvu je využívána především, jako válečné plavidlo k asimilačním nájezdům borgských flotil. Po příletu těchto lodí zůstávají v sektorech pouze vyprázdněné planety. Tato třída napravuje nedostatky některých tříd borgských plavidel a umožňuje plně využívat jejich předností­.
Krychle 82 "Queen"
Krychle typ 82 známá pod kódovým označením Queen je, jak už název napovídá samotnými borgy pokládána za vlajkovou loď jejich flotily. Je téměř nezničitelná a odolnost jejího pancíře je pokládána za legendární­. Její transportní možnosti jsou téměř bez hranic. Tato třída je zatím největší borgské plavidlo, které bylo identifikováno.

Planetární budovy Special: známkování

17. února 2014 v 16:28 | Serafina |  Začátečníci
Známkování:
Úžasný- snadno dostupné, zvládne každý
Usmívající se- slušná dostupnost, bez větších problémů
Rozpačitý- dostupné, lze zvládnout
Zamračený- hůře dostupné, hůře zvládnutelné
Křičící- špatně dostupné, těžko zvládnutelné

Planetární budovy 1, astrouniverzita

17. února 2014 v 16:27 | Serafina |  Začátečníci
Ve hře aatrade se objevila nová věc, planetární budovy. Je jich 6. Každá má specifickou funkci a cenu. V této sérii se budeme věnovat jejich ceně, funkci a dostupnosti.
Poznámka: Na výstavbu budov sice není pravidlem mít základnu, ale bez alespoň minimálně vylepšené základny nemáte dost kreditů, a proto je její výstavba jedním ze stavebních předpokladů.
Astrouniverzita:
Vlastnosti: přehled hodnostářů, výzkumy
Cena: 15,000,000 kreditů, 100 tahů, 1,000,000 rudy, 1,000,000 zboží, 1,000,000 organiky, 1,000,000 energie
Známka: Úžasný