Borgské lodě

24. února 2014 v 16:41 | Serafina
Jak už asi víte, patřím k rase borgů. Dnes vám představím borgské lodě.
Koule 12 ,,Scout"

Jednoduché plavidlo borgů sloužící pro průzkum. Loď je zcela přispůsobena svému účelu. V třídách lodí specializovaných na špionáž ma nejlepší pancíř i přepravní kapacitu. Borgové toto plavidlo s úspěchem používají při drobných transportních úkolech a pro rychlou asimilaci lechce bráněných cílů.
Taktická koule 138
Legendární výsadkové plavidlo borgů. Ve své snaze o dokonalost vyvinuli borgové plavidlo specializované na budování sektorové obrany a kolonizační účely. Taktickᡠkrychle 138 je vaužívaná pro transport a kladení­ min v sektorech. Její výhodou jsou nízké výrobní náklady jedná se o jediné plavidlo borgů jehož účelem je obrana a budování borgského impéria.
Taktická koule 42
Tato třída borgských plavidel je zařazována mezi střední válečné lodě. V minulosti borgské koule tohoto typu napáchaly Federaci i ostatním impériím velké škody. Tato plavidla lze využívat k jejich účelu prakticky okamžitě po vyrobení a dají se poměrně snadno s úspěchem rozšiřovat. Jak je u borgských plavidel zvykem mají vynikající pancéřování a přepravní kapacitu. Díky velikosti svého trupu jsou bohužel snadněji zachytitelné sektorovou obranou.
Krychle 72 "Warrior"
Tato třída, jak vyplývá z jejího názvu je využívána především, jako válečné plavidlo k asimilačním nájezdům borgských flotil. Po příletu těchto lodí zůstávají v sektorech pouze vyprázdněné planety. Tato třída napravuje nedostatky některých tříd borgských plavidel a umožňuje plně využívat jejich předností­.
Krychle 82 "Queen"
Krychle typ 82 známá pod kódovým označením Queen je, jak už název napovídá samotnými borgy pokládána za vlajkovou loď jejich flotily. Je téměř nezničitelná a odolnost jejího pancíře je pokládána za legendární­. Její transportní možnosti jsou téměř bez hranic. Tato třída je zatím největší borgské plavidlo, které bylo identifikováno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama